Proč si karty pořídit?

  • Omezený počet balíčků
  • 41 unikátních karet zvířat
  • Ilustrované umělou inteligencí
  • Inspirované skutečnými lidmi
Chci karty Jak karty používat?

Jak pracovat s kartami

1 Využijte je pro porozumění v týmu

Jako facilitátor pomáhám lidem dorozumět se a je to fuška, když se promění ve zvířata. Karty umožňují vyslechnout zpětnou vazbu od ostatních a cítit se stále jako člověk.

2 Najděte svou roli v džungli

Rozložte karty na stůl před sebe a možná si vybavíte situaci, kdy jste se zachovali například jako Pštros popírač, ale přitom nechcete strkat hlavu do písku.

3 Smějte se a plačte v práci společně

Procházejte karty s kolegy a představujte si lidi skryté za maskami zvířat. Smějte se Ezoterickému jednorožci anebo plačte nad Protekční čivavou. Bude vám lépe.

Zvířata ze zasedačky
Karty v praxi
Karty v praxi
Karty v praxi
Karty v praxi
Karty v praxi

Reference

Miluju karty. Takové, které podporují vizualizaci, imaginaci, fantazii, vyjadřování pocitů a dají se použít třeba ke koučování. A taky mám ráda neotřelé a originální nápady. Jan Koudela obojí naprosto geniálním způsobem spojil do jednoho. Jako ilustrátora využil AI, jako zdroj nápadů svoje zkušenosti a musím říct, že jsou výborné – vtipné, krásné a trefné. Těším se, až vyzkouším využití v kariérním poradenství.

Vo firmách aj v konzultačnej praxi sme často politicky korektní, a preto Zvieratá zo zasadačky prinášajú čerstvý závan toho, čo naozaj pozorujeme na meetingoch. Jasné, pohľad kúštek sarkastický, miestami až cynický, ale určite pravdivejší, ako ste si ochotní pripustiť. Lebo, áno, na kartách ste aj vy. Ja som našiel hneď päť svojich zvieracích tvárí, ale nemôžem si pomôcť - ten králik je proste top! Pretože králik vystihuje konzultačnú profesiu vôbec. Ak ste teda konzultant, choďte príkladom, pripusťte si k telu králika a choďte s kartami robiť sizyfovskú robotu v organizáciách. Ale ak aj nie ste, určite ste súčasťou tímu, ktorý občas potrebuje vypnúť. Zvieratá zo zasadačky na to ponúkajú skvelú príležitosť.

Mám štěstí, že chodím na stejný trénink jako Jan Koudela. Díky tomu jsem si mezi prvními mohl odnést balíček Zvířat ze zasedačky. Honza jej celý stvořil v Midjourney podle typů lidí, které sám zažil. A tedy krom toho, že jej okamžitě zabavila dcerka, jsem se nad nimi dost pobavil. Takového Svěžího delfína přizvaného na setkání jen proto, že je ve firmě krátce, a má proto údajně jiný pohled na věc (spoiler: nemá), jsem zažil mockrát. Sám jsem se v balíčku našel nejmíň pětkrát a kdybych karty rozdal kolegům, tak určitě ještě pár dalších zvířat mým jménem opatří. Mimochodem – Honza a jeho karty se tímto natrvalo vepsal do mých školení obsahového marketingu. Podobně hravých formátů je hrozně málo a ukazovat takové příklady je radost. Make content playful again!

FAQ

Jak vznikly ilustrace?

Používám umělou inteligenci Midjourney, která umožňuje komerční použití.

Tohle zvíře potkávám v práci pořád. Jak na něj?

Zavolejte mi a vymyslíme společně, co s ním uděláme. Každá situace má své řešení.

Jsou na kartách skuteční lidé?

Přestože jsou karty inspirované lidmi, které jsem sám zažil na workshopech, nenajdete tam konkrétní tváře, ani jména. Snažil jsem se pouze ukázat typické rysy, v nichž se může najít spousta z nás.